Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Rock

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
TheButterfly
Day Cross
TheButterfly



Rock  Empty
MesajSubiect: Rock    Rock  I_icon_minitimeMar Iun 22, 2010 1:31 pm

Ce parere aveti de rock ? De trupe de genul Green day , Tokio Hotel ?
Green Day este o formaţie rock americană, formată în anul 1987.[1] Formaţia este formată din 3 membrii, aceştia fiind: Billie Joe Armstrong (chitară, voce), Mike Dirnt (acompaniament vocal, bas), şi Tré Cool (tobe).
Tokio Hotel este o trupă de pop rock din estul Germaniei formată în Magdeburg.

Gemenii Bill Kaulitz şi Tom Kaulitz (născut cu 10 minute mai devreme decât Bill) au avut performanţe în muzică de la vârsta de 9 ani. După organizarea unui spectacol în oraşul natal în anul 2001, l-au cunoscut pe Gustav Schäfer (n. 8 septembrie 1988) şi pe Georg Listing (n. 31 martie 1987), iar gusturile similare la muzică au dus la crearea trupei Devilish. În anul 2003, grupul a fost recunoscut de Petter Hoffman care le-a făcut rost de un contract cu casa de discuri Universal Music.Astfel se naste Tokio Hotel.

Sus In jos
でりあ
Anime Academy Owner
でりあ



Rock  Empty
MesajSubiect: Re: Rock    Rock  I_icon_minitimeMar Iun 22, 2010 1:36 pm

Eu ascult Tokio Hotel de vreo 4 ani!

Ascult rock,imi place,dar nu ma dau in vant dupa trupele vechi ca Metallica. Ascult j'rock ca X Japan sau High and Mighty Color etc.

Fata de alte genuri muzicale prefer sa ascult un rock.
Sus In jos
https://animeacademy.forummotion.com
Biiby

Biiby



Rock  Empty
MesajSubiect: Re: Rock    Rock  I_icon_minitimeSam Oct 02, 2010 9:19 am

Eu nu ma dau in vant dupa Tokyo Hotel,desi imi plac cum canta si mai ascult unele melodii de-ale lor ocazional,iar Bill si Tom sunt foarte simpatici! Very Happy
Rock`ul imi place foarte mult,numai ca nu stiu prea multe trupe,dar cel mai mult imi place J`Rock precum The Gazette si Guild.Apropo de cei de la Guild,o sa tina luna asta concerte in 4 orase din Romania: in Bucuresti,Timisoara,Cluj si Iasi Rock  918169 .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rock  Empty
MesajSubiect: Re: Rock    Rock  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Rock
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Coffee talks :: Music-
Mergi direct la: